ĀMMS jaunie komponisti plūc laurus Preiļu un Alojas jaunrades konkursos

9.oktobrī Preiļu novada mūzikas un mākslas skolā norisinājās jaunrades konkurss, kas veltīts izcilā latviešu simfoniķa Jāņa Ivanova piemiņai. Jaunie autori sacerēja vai nu vokalīzes balsij solo vai korim, vai instrumentālus skicējumus. Abu šo žanru aizsācējs bija tieši Jānis Ivanovs. ĀMM skolas 7.klavierspēles klases audzēknis Kristaps Lāss nosūtīja savu iepriekš sacerētu „Vokalīzi” balsij solo un ieguva konkursa Grand Prix, augstāko novērtējumu. Autoram bija iespēja būt klāt svinīgajā apbalvošanas ceremonijā.

Dažas dienas vēlāk 12.oktobrī Alojā norisinājās ikgadējais jaunrades dziesmu konkurss “Kas mēs bijām, būsim, esam”. Konkursā tika iesniegtas dziesmas bērnu korim, kuras finālā dziedāja mūzikas skolu audzēkņi. 7.vijoļespēles klases audzēknes Katrīnas Elsbergas dziesmu „Domāt par vasaru” pirmatskaņoja Jelgavas Mūzikas vidusskolas koris, bet skolas absolventa, (kurš šobrīd turpina mācības 9.klasē) Henrija Branta melodisko dziesmu „Plīvuru audums” ar Aspazijas dzeju niansēti dziedāja Smiltenes Mūzikas skolas koris  diriģentes Baibas Žēbinas vadībā. Žūrija, kuras sastāvā komponisti Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un diriģente Māra Skride Henrija Branta dziesmai piešķīra 3.vietu. Jāpiebilst, ka abiem jaunajiem autoriem – Katrīnai un Henrijam šie bija pirmie darbi kora mūzikas žanrā. Jaunos komponistus atbalstīja un iedrošināja skolotāja komponiste Anna Veismane.

Kā ik gadus, arī ĀMMS koris devās un dziesmu dienu Alojā un diriģentes Lauras Tēraudas vadībā veiksmīgi atskaņoja sarežģītu un nopietnu kompozīciju, kā arī kuplināja kopkora rindas.

Komponisti Aloja1

Komponisti Henrijs1

Komponisti Kristaps1

 

Kalendārs

© 2016 Ādažu Mākslas un mūzikas skola