Starptautiskais jauno pianistu konkurss Madonā

No 20.līdz 22. janvārim Madonas pilsētu jau sesto reizi pieskandināja Jāņa Norviļa starptautiskais jauno pianistu konkurss. Viens no nopietnākajiem Latvijā, jo tas notiek divās kārtās. Pirmajā jaunie talanti atskaņo solo programmu, bet otrajā jāmuzicē kopā ar Vidzemes orķestri un diriģentu Mārtiņu Bergu.

Kā katru gadu konkursu pārstāvēja Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi dažādās vecuma grupās, izcīnot augstas vietas. II vietu A grupā (5-6 gadi) ieguva Tīna Putāne (ped. Sanda Māgure), tā pat II vieta B grupā (7-9 gadi) Sandim Siliņam un vēl viena II vieta C grupā (10-12 gadi) Kristapam Lāsam (ped. Ruta Cīrule).

Jaunie pianisti bija ieradušies no dažādām valstīm (Latvija, Lietuva, Igaunija, Baltkrievija, Krievija) kurus vērtēja Maskavas konservatorijas profesore Elena Pavlovna Saveleva (Krievija), Giuliano Mazzoccante (Itālija) un Artūrs Cingujevs (Latvija).

Īpašs prieks, ka jau trešo gadu pēc kārtas uz meistarklasēm tiek aicināts kāds no mūsu brīnišķīgās pedagoģes Rutas Cīrules audzēkņiem. Šogad no Giuliano Mazzoccante varēja iedvesmoties Sandis Siliņš.

Liels paldies pedagogiem, vecākiem, Ādažu novada domei un Ādažu Māklsas un mūzikas skolai par atbalstu! Tomēr galvenās uzslavas pelnījuši paši laureāti Tīna, Sandis un Kristaps, kuri neskaitāmas stundas pavadījuši pie klavierēm trennējoties ne tikai skolas laikā, bet arī vasarā un brīvlaikos!

IMG 6532 Medium

Kalendārs

© 2016 Ādažu Mākslas un mūzikas skola