26.-28. oktobrī Babītes mūzikas skolā notika I Latvijas kameransambļu festivāls “ Sudraba flautas”

Festivālu atklāj flautu koris, kura sastāvā ir arī Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēknes Estere Velta Stepanova, Sintija Šlesere, Paula Līna Ančupāne un Sofija Sviridenkova.

Festivālā dalībnieki Latvijas mūzikas skolu audzēkņu kameransambļi, kuru sastāvā ir vismaz viena flauta, tika dalīti trīs kategorijās:

  • Ansambļi, kuru sastāvā ir klavieres
  • Jauktie ansambļi,
  • Flautu ansambļi

Katrā grupā, pēc meistarklašu vadītāju atzinuma, labākais ansamblis saņēma Atzinības rakstu par labāko māksliniecisko sniegumu. Pavisam kopā festivalā piedalījās 31 ansamblis, koncerts ilga trīs stundas.

No Ādažu Mākslas un mūzikas skolas piedalījās četri ansambļi. Visvairāk dalībnieku bija pirmajā grupā, no 17 ansambļiem tieši mūsu skolas ansamblis Elza Prokofjeva (flauta) un Petra Elza Stalidzāne (klavieres) iegūst labākā ansambļa titulu, un balvā saņem biļetes uz leļļu teātri. Skolotājas Vita Zemture un Nellija Tarasova. Vēl šajā grupā spēlēja  Marta Ceriņa ( flauta), Linda Gulbe ( vijole) un Laine Helēna Bēriņa (klavieres) skolotājas Martas Markevičas un Katrīnas Eglona, kā arī Sabīne Marija Elerte (flauta), Daniela Muižniece (flauta) un Laine Helēna Bēriņa (klavieres) skolotāja Vita Zemture. Kategorijā jauktie ansambļi piedalās mūsu flautistes Paula Līna Ančupāne, Sofija Sviridenkova kopā ar ģitāras klases audzēkņiem Kristeru Zībergu un Reini Jučeru pedagogi Vita Zemture un Ivars Jercums.

Festivāla noslēguma koncertā krāšņi izskan Flautu koris, kurā kopā uz skatuves muzicē apmēram 80 flautistu. Ar audzēkņiem kopā spēlē Meistarklašu vadītāji un skolotāji.

Paldies skolas vadībai, par radīto iespēju piedalīties flautist svētkos. Paldies audzēkņu vecākiem. Lielākais paldies audzēkņiem, kuri savā brīvlaikā čakli spēlēja un mācījās lai Flautistu svētki būtu iespējami.

14889704 1229994363740857 9078064845971218574 o

Kalendārs

© 2016 Ādažu Mākslas un mūzikas skola