1.vieta kompozīciju konkursā un ĀMMS kora vizuālās pārvērtības

   Ar skanīgām dziesmām sestdien, 22.oktobrī  Alojā pulcējās Latvijas bērnu mūzikas skolu kori  un jaunie komponisti  no dažādām Latvijas malām. Dziesmas konkursā tika iesniegtas ar devīzi un tikai koncerta noslēgumā pēc žūrijas pēdējā lēmuma, tika paziņoti laureāti un atklāti dziesmu autori.

    Žūrijas sastāvā šogad tika aicināta komponiste, profesore Selga Mence,  komponists Rihards Dubra, un šī pasākuma iniciatore diriģente Māra Skride.

Jaunākajā grupā uzvarēja latviešu tautas dziesma Vai priedīte, vai eglīte, kuras autors ir ĀMMS 4.klavierspēles klases audzēknis Kristaps Lāss, skolotāja Anna Veismane. Šī Kristapam bija pirmā kompozīcija korim un 10 gadu vecumā tā ir pārsteidzoša prasme rakstīt šādam sastāvam. Dziesmu pārdomāti un artistiski atskaņoja Cēsu Valsts ģimnāzijas meiteņu koris. Kristapam vēl priekšā ceļš uz konkursu Viļņā, kur šo pašu dziesmu atskaņos mūsu pašu skolas 5.,6.klašu ansamblis Annas Veismanes vadībā.

Jaunākajā grupā 3.vietu ieguva Ernests Valts Circenis, savukārt vecākajā grupā Veras Borisovas un Sofijas Gridjuško latviešu tautas dziesmu apdares.

Ādažu Mūzikas un mākslas skolas un Vidzemes jūrmalas apvienotais koris dziedāja latviešu tautas dziesmu Rojas MS audzēknes Katerīnas Olektes apdarē Māte gāja klētī. Priekšnesums bija atraktīvs ar dažādām kustībām, skanīgs un emocionāls.

Milzīgs prieks un gandarījums par ĀMMS kora jauno ietērpu. Te jāsaka paldies šuvējai un dizaina autorei Guntai Vīcupei un Ādažu novada domei par atbalstu. Tērpi ir patiesi koši, krāsaini, vienlaikus svinīgi un piešķir korim reprezentablu skatu, un iekšēju pašapziņu. Paldies diriģentei Laurai Iesavai un Annai Veismanei par darbu!

IMG 0415 Medium

Kalendārs

© 2016 Ādažu Mākslas un mūzikas skola